Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Kontakt

Publiczne Gimnazjum

im. Jana Kochanowskiego w Przytyku

tel: (48) 618-05-92

e-mail: gimnazjumprzytyk@wp.pl

Jesteś tutaj: Start / Media o nas / Archiwum

Archiwum

Artykuły

Konkurs fotograficzny

2013-12-16
Powiększ zdjęcie

"Mój powiat w obiektywie". Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych w powiecie radomski.

Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny

Międzypowiatowy Konkurs Ortograficzny

2013-12-16
Powiększ zdjęcie

Uczyli się dobrze pisać ... po polsku

W gimnazjum w Przytyku zorganizowano Międzypowiatowy Konkurs Ortograficzny. Gimnazjaliści z Przytyka mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w konkursie ortograficznym "O Złote Pióro". Konkurs przygotował Miedzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu i Publiczne Gimnazjum w Przytyku.

Czytaj więcej o: Międzypowiatowy Konkurs Ortograficzny

Turniej szachowy

2014-05-26
Powiększ zdjęcie

Dzięki zaangażowaniu księdza, propagatora gry w szachy, a także wsparciu Urzędu Gminy w naszej szkole odbył się turniej szachowy. Rozgrywki odbyły się w świetlicy szkolne gimnazjum.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 32 dwóch uczniów ze wszystkich klas. Po kilku rundach wyłoniono zwycięzców. W grupie dziewcząt na medalowym podium znalazły się kolejno: Klaudia Fokt (IIIa), Agata Majewska (IIIa) oraz Klaudia Stępień (IIIa). W grupie chłopców zwyciężył: Robert Mnich (IIIa), drugie miejsce  zajął Damian Mizerski (IIIa) a trzecie Rafał Klepacz (IIIc). Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe madale.

Czytaj więcej o: Turniej szachowy

XI Turniej Regionalny

2014-05-26
Powiększ zdjęcie

Uczniowie z jedenastu szkół i dwóch przedszkoli zaprezentowali się  14 lutego 2014 roku w Przytyku – na XI Turnieju Regionalnym, którego tegoroczna edycja rozegrana została pod hasłem „Zapusty, czyli ludowy karnawał z Oskarem Kolbergiem” i została wpisana w kalendarz ogólnopolskich wydarzeń związanych z obchodami Roku Oskara Kolberga.

Tegoroczna edycja Turnieju Regionalnego zorganizowana przy współpracy Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku, Gminę Przytyk, Starostwo Powiatowe w Radomiu oraz Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki” - stanowi wydarzenie, które na stale wpisało się w krajobraz inicjatyw związanych z dziedzictwem kulturowym na mapie powiatu radomskiego, promując od ponad 10 lat bogatą tradycję, historię i kulturę obszarów wiejskich. Poprzez organizację tego wydarzenia chcieliśmy pokazać, to co jest najpiękniejsze w polskiej kulturze ludowej i to jak dawniej obchodzono ten bogaty w obrzędy czas, tak aby wspólnie, ubogacone tradycją muzykowanie wpływało na podtrzymywanie obyczaju, a przede wszystkim stwarzało możliwość poznania bogatej kultury i historii naszego obszaru przez młodych ludzi – uczestników wydarzenia.

Czytaj więcej o: XI Turniej Regionalny

Ślubowanie gimnazjalistów w Przytyku

2013-11-04
Powiększ zdjęcie

23 października odbyło się Ślubowanie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku.

Czytaj więcej o: Ślubowanie gimnazjalistów w Przytyku