Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Kontakt

Publiczne Gimnazjum

im. Jana Kochanowskiego w Przytyku

tel: (48) 618-05-92

e-mail: gimnazjumprzytyk@wp.pl

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Innowacyjny projekt gimnazjalistki

2018-07-02
Powiększ zdjęcie

Let’s play English- to tytuł projektu edukacyjnego realizowanego przez Agatę Ciechowicz w ramach Mazowieckiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Podczas realizacji projektu uczennica doskonaliła umiejętność posługiwania się językiem angielskim, rozwijała się w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnej oraz kształciła umiejętność prezentowania wyników własnej pracy. Najważniejszym działaniem w projekcie było przygotowanie gier w języku angielskim: internetowego quizu oraz gry planszowej. Ponadto stypendystka przygotowała dwie prezentacje multimedialne, brała udział w konsultacjach z opiekunem projektu, dokumentowała swoją pracę w projekcie oraz uczestniczyła w językowych konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Dodatkowo na zajęciach mogła wcielić się w rolę nauczyciela poprzez prowadzenie fragmentów lekcji języka angielskiego czy pełnić funkcję asystenta nauczyciela. Projekt był dużym wyzwaniem dla uczennicy, ponieważ podczas jego realizacji musiała posługiwać się językiem obcym. Jednak Agata świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami. Przekonała się również, że poprzez gry edukacyjne można skutecznie uczyć się języka obcego. Zarówno quiz jak i gra planszowa są tak wykonane, aby mogły służyć jako pomoce dydaktyczne w przygotowaniu uczniów do egzaminu  gimnazjalnego z języka angielskiego.

Czytaj więcej o: Innowacyjny projekt gimnazjalistki

Sukcesy na egzaminie gimnazjalnym

2018-06-21

W dniach 18-20 kwietnia 2018 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum w całej Polsce przystąpili do zewnętrznych egzaminów gimnazjalnych z:  języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego nowożytnego.

      W tym roku Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku może się pochwalić naprawdę dobrymi wynikami. Nasi uczniowie bardzo dobrze napisali egzamin z języka polskiego, uzyskując aż 70%  poprawnych rozwiązań, dorównując poziomem do wyników województwa, które również wyniosły 70%. Ponadto wyniki z języka angielskiego na poziomie podstawowym ( 60%) są wyższe od wyników powiatu radomskiego. Pozostałe wyniki z kolejnych przedmiotów w naszej szkole wyglądają następująco: historia i wiedza o społeczeństwie – 55%, matematyka – 49%, przedmioty przyrodnicze – 55%, język angielski ( poziom rozszerzony) – 40%.

Warto zaznaczyć, iż w tym roku mamy również sukcesy indywidualne. Jedna z uczennic kl. IIIa – Dominika Kowalczyk – uzyskała 100% poprawnych rozwiązań na egzaminie gimnazjalnym aż z trzech przedmiotów: języka polskiego, przyrody oraz języka angielskiego ( poziom podstawowy).

Ponadto pierwszy raz w historii naszego gimnazjum został osiągnięty najwyższy wynik, jeśli chodzi o średnią ocen na koniec roku szkolnego – średnią 6,0 uzyskała uczennica klasy IIIa – Natalia Puszka.

Gimnazjalistom  oczywiście serdecznie gratulujemy, jesteśmy dumni z naszych wychowanków i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Czytaj więcej o: Sukcesy na egzaminie gimnazjalnym

Bezpieczne wakacje

2018-06-20

Odwozy 22 czerwca

2018-06-15

INFORMACJA DLA UCZNIÓW!!!

 

 

 

Dyrekcja Publicznego Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Przytyku

zawiadamia, że zakończenie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się

22.06.2018 r. (piątek):

- godz. 800 Msza św. w kościele w Przytyku

- godz. 910 apel w hali sportowej

- godz. 1000 spotkania klasowe

- godz. 1115 rozpoczyna się odwóz uczniów objętych bezpłatnym

dowozem.

Dowóz do szkoły jak w zwykły dzień nauki szkolnej

Odwóz uczniów gimnazjum zaczyna się od godz. 11.15 z przystanku
przed szkołą:

GODZ. 1115 Stefanów - Oblas - Gaczkowice - Krzyszkowice - Młódnice -
Przytyk szkoła

GODZ. 1115  Studzienice - Maksymilianów - Sewerynów - Kaszewska Wola
- Sukowska Wola - Suków - Przytyk szkoła

GODZ. 1115  Słowików- Wólka Domaniowska - Domaniów - Potkanna -
Ostrołęka - Wrzos - Jabłonna - Przytyk szkoła

GODZ. 1115  Posada - Goszczewice - Wygnanów - Wola Wrzeszczowska -
Witoldów - Wrzeszczów - Glinice - Dęba - Żerdź - Przytyk
Szkoła 

Czytaj więcej o: Odwozy 22 czerwca

Życzenia Świąteczne

2018-03-28

Na zbliżające się Święta Wielkanocne, Szkolne Koło Caritas naszego gimnazjum życzy wszystkim Ofiarodawcom i Wolontariuszom, aby codzienna posługa miłości stawała się coraz bardziej wiarygodnym świadectwem naszej wiary w Zmartwychwstanie Pana. Niech ta moc, płynąca z pustego grobu, rozpali nasze codzienne życie, młodzieńczy optymizm w podchodzeniu do przeciwności losu, obejmie wszystkie troski rodzinne oraz pomoże w pracy zawodowej i edukacyjnej.

Dziękując za dotychczasową pomoc i troskę o bliźniego, wszystkim pracownikom oraz uczniom naszej szkoły wraz z ich rodzinami życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT !!

                                                                                                         Szkolne Koło Caritas

Czytaj więcej o: Życzenia Świąteczne

Spotkanie z kombatantami misji pokojowych ONZ

2018-03-28
Powiększ zdjęcie

07 marca 2018 r. , w naszym gimnazjum, gościli przedstawiciele Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. W spotkaniu z nimi wzięli udział uczniowie klas trzecich. Była to dla nich swego rodzaju żywa lekcja historii, na której przybliżono młodzieży działalność jednego z obszarów ONZ,

a konkretnie misji pokojowych wysyłanych w rejony konfliktu w celu nadzorowania wprowadzenia porozumień pokojowych, tworzenia stref rozdzielających zwaśnione strony lub nadzorowania zawieszenia broni.

Przybyli do naszej szkoły kombatanci bardzo ciekawie opowiadali o swoich misjach na terenach m.in. Egiptu, Sudanu, Libanu, Aleksandrii. Młodzież dowiedziała się pokrótce, jakie obyczaje panują na tamtych terenach, jak żyją tamtejsi ludzie i z czym muszą się zmagać.

Zaproszeni gości opowiadali ponadto o własnych przeżyciach, tęsknotach, strachu

i niebezpieczeństwie, które były ich „ codziennym towarzyszem”.

Spotkanie uatrakcyjniły też inne elementy: piosenka pt. „ Przywiozę Ci błękitny hełm”, którą – przy akompaniamencie gitary -  pięknie wykonał jeden z kombatantów oraz  krótki film z ogłoszonym po nim konkursem dla uczniów.

Trzecioklasiści z pewnością wiele się dowiedzieli i na długo zapamiętają to spotkanie.

Czytaj więcej o: Spotkanie z kombatantami misji pokojowych ONZ

Zbiórka żywności

2018-03-16
Powiększ zdjęcie

Dnia 10.03.2018 r.(sobota) odbyła się kolejna zbiórka żywności zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas działające przy naszym gimnazjum. Wolontariusze pełnili dyżury w godzinach od 8.00 do 16.00 w 8 sklepach na terenie Przytyka, Podgajka i Sukowa. W dyżurach łącznie wzięło udział 64 wolontariuszy. Zebrano około 345 kg żywności, która została podzielona i przekazana potrzebującym wsparcia przez Parafialny Zespół Caritas.

Dziękujemy wszystkim za okazane serce.

Czytaj więcej o: Zbiórka żywności

WIECZOREK POETYCKI

2018-03-01
Powiększ zdjęcie

W dniu 22 lutego odbył się w naszej szkole wieczorek poetycki poświęcony poezji miłosnej. Hasłem tegorocznego spotkania było motto: „A wszystko… to miłość”. Utalentowani artyści przenieśli nas na moment do świata, w którym słowa nabierają innych znaczeń i barw.

Spotkanie z poezją miłosną miało wyjątkowy charakter, ponieważ oprócz recytacji, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Spotkaniu towarzyszyły także nastrojowa muzyka i scenografia.

Wśród zaprezentowanej poezji znalazły się znane utwory polskich poetów, m.in. Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego.

Po uczcie duchowej, jaką było niewątpliwie obcowanie z twórczością poetycką oraz muzyką, publiczność została zaproszona na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: WIECZOREK POETYCKI

Rekolekcje w Turnie

2018-02-26
Powiększ zdjęcie

W dniach 16, 17 i 18 lutego członkowie Szkolnego Koła Caritas z naszego gimnazjum wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Odbyły się one w ośrodku „Emaus” w Turnie i były zorganizowane przez Caritas Diecezji Radomskiej. Rekolekcje poprowadził ksiądz Daniel, który sprawuje opiekę nad bezdomnymi przy parafii bł. Brata Alberta w Radomiu. Wolontariusze w piątek mieli możliwość wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej, zaś w sobotę uczestniczyli we Mszy Świętej, którą odprawił ks. Biskup Piotr Tuszyński. W trakcie wyjazdu był również czas wolny, spacer po okolicy i spotkania w grupach. Rekolekcje odbyły się w niedzielę o godzinie 12. Jak sami uczestnicy mówią, „Wyjazd bardzo nam się podobał. Mogliśmy zbliżyć się do Pana Boga i dowiedzieć się o tym, że trzeba pomagać bezdomnym i innym potrzebującym, bo Bóg kocha każdego”

Dziękujemy za świadectwo wiary!

Czytaj więcej o: Rekolekcje w Turnie

Ferie Zimowe 2018

2018-01-11