Kalendarium

Niedziela, 2018-06-24

Imieniny: Danuty, Jana

Kontakt

Publiczne Gimnazjum

im. Jana Kochanowskiego w Przytyku

tel: (48) 618-05-92

e-mail: gimnazjumprzytyk@wp.pl

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Sukcesy na egzaminie gimnazjalnym

2018-06-21

W dniach 18-20 kwietnia 2018 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum w całej Polsce przystąpili do zewnętrznych egzaminów gimnazjalnych z:  języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego nowożytnego.

      W tym roku Publiczne Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku może się pochwalić naprawdę dobrymi wynikami. Nasi uczniowie bardzo dobrze napisali egzamin z języka polskiego, uzyskując aż 70%  poprawnych rozwiązań, dorównując poziomem do wyników województwa, które również wyniosły 70%. Ponadto wyniki z języka angielskiego na poziomie podstawowym ( 60%) są wyższe od wyników powiatu radomskiego. Pozostałe wyniki z kolejnych przedmiotów w naszej szkole wyglądają następująco: historia i wiedza o społeczeństwie – 55%, matematyka – 49%, przedmioty przyrodnicze – 55%, język angielski ( poziom rozszerzony) – 40%.

Warto zaznaczyć, iż w tym roku mamy również sukcesy indywidualne. Jedna z uczennic kl. IIIa – Dominika Kowalczyk – uzyskała 100% poprawnych rozwiązań na egzaminie gimnazjalnym aż z trzech przedmiotów: języka polskiego, przyrody oraz języka angielskiego ( poziom podstawowy).

Ponadto pierwszy raz w historii naszego gimnazjum został osiągnięty najwyższy wynik, jeśli chodzi o średnią ocen na koniec roku szkolnego – średnią 6,0 uzyskała uczennica klasy IIIa – Natalia Puszka.

Gimnazjalistom  oczywiście serdecznie gratulujemy, jesteśmy dumni z naszych wychowanków i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych.

Czytaj więcej o: Sukcesy na egzaminie gimnazjalnym

Bezpieczne wakacje

2018-06-20

Odwozy 22 czerwca

2018-06-15

INFORMACJA DLA UCZNIÓW!!!

 

 

 

Dyrekcja Publicznego Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Przytyku

zawiadamia, że zakończenie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się

22.06.2018 r. (piątek):

- godz. 800 Msza św. w kościele w Przytyku

- godz. 910 apel w hali sportowej

- godz. 1000 spotkania klasowe

- godz. 1115 rozpoczyna się odwóz uczniów objętych bezpłatnym

dowozem.

Dowóz do szkoły jak w zwykły dzień nauki szkolnej

Odwóz uczniów gimnazjum zaczyna się od godz. 11.15 z przystanku
przed szkołą:

GODZ. 1115 Stefanów - Oblas - Gaczkowice - Krzyszkowice - Młódnice -
Przytyk szkoła

GODZ. 1115  Studzienice - Maksymilianów - Sewerynów - Kaszewska Wola
- Sukowska Wola - Suków - Przytyk szkoła

GODZ. 1115  Słowików- Wólka Domaniowska - Domaniów - Potkanna -
Ostrołęka - Wrzos - Jabłonna - Przytyk szkoła

GODZ. 1115  Posada - Goszczewice - Wygnanów - Wola Wrzeszczowska -
Witoldów - Wrzeszczów - Glinice - Dęba - Żerdź - Przytyk
Szkoła 

Czytaj więcej o: Odwozy 22 czerwca

Życzenia Świąteczne

2018-03-28

Na zbliżające się Święta Wielkanocne, Szkolne Koło Caritas naszego gimnazjum życzy wszystkim Ofiarodawcom i Wolontariuszom, aby codzienna posługa miłości stawała się coraz bardziej wiarygodnym świadectwem naszej wiary w Zmartwychwstanie Pana. Niech ta moc, płynąca z pustego grobu, rozpali nasze codzienne życie, młodzieńczy optymizm w podchodzeniu do przeciwności losu, obejmie wszystkie troski rodzinne oraz pomoże w pracy zawodowej i edukacyjnej.

Dziękując za dotychczasową pomoc i troskę o bliźniego, wszystkim pracownikom oraz uczniom naszej szkoły wraz z ich rodzinami życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT !!

                                                                                                         Szkolne Koło Caritas

Czytaj więcej o: Życzenia Świąteczne

Spotkanie z kombatantami misji pokojowych ONZ

2018-03-28
Powiększ zdjęcie

07 marca 2018 r. , w naszym gimnazjum, gościli przedstawiciele Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. W spotkaniu z nimi wzięli udział uczniowie klas trzecich. Była to dla nich swego rodzaju żywa lekcja historii, na której przybliżono młodzieży działalność jednego z obszarów ONZ,

a konkretnie misji pokojowych wysyłanych w rejony konfliktu w celu nadzorowania wprowadzenia porozumień pokojowych, tworzenia stref rozdzielających zwaśnione strony lub nadzorowania zawieszenia broni.

Przybyli do naszej szkoły kombatanci bardzo ciekawie opowiadali o swoich misjach na terenach m.in. Egiptu, Sudanu, Libanu, Aleksandrii. Młodzież dowiedziała się pokrótce, jakie obyczaje panują na tamtych terenach, jak żyją tamtejsi ludzie i z czym muszą się zmagać.

Zaproszeni gości opowiadali ponadto o własnych przeżyciach, tęsknotach, strachu

i niebezpieczeństwie, które były ich „ codziennym towarzyszem”.

Spotkanie uatrakcyjniły też inne elementy: piosenka pt. „ Przywiozę Ci błękitny hełm”, którą – przy akompaniamencie gitary -  pięknie wykonał jeden z kombatantów oraz  krótki film z ogłoszonym po nim konkursem dla uczniów.

Trzecioklasiści z pewnością wiele się dowiedzieli i na długo zapamiętają to spotkanie.

Czytaj więcej o: Spotkanie z kombatantami misji pokojowych ONZ

Zbiórka żywności

2018-03-16
Powiększ zdjęcie

Dnia 10.03.2018 r.(sobota) odbyła się kolejna zbiórka żywności zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas działające przy naszym gimnazjum. Wolontariusze pełnili dyżury w godzinach od 8.00 do 16.00 w 8 sklepach na terenie Przytyka, Podgajka i Sukowa. W dyżurach łącznie wzięło udział 64 wolontariuszy. Zebrano około 345 kg żywności, która została podzielona i przekazana potrzebującym wsparcia przez Parafialny Zespół Caritas.

Dziękujemy wszystkim za okazane serce.

Czytaj więcej o: Zbiórka żywności

WIECZOREK POETYCKI

2018-03-01
Powiększ zdjęcie

W dniu 22 lutego odbył się w naszej szkole wieczorek poetycki poświęcony poezji miłosnej. Hasłem tegorocznego spotkania było motto: „A wszystko… to miłość”. Utalentowani artyści przenieśli nas na moment do świata, w którym słowa nabierają innych znaczeń i barw.

Spotkanie z poezją miłosną miało wyjątkowy charakter, ponieważ oprócz recytacji, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Spotkaniu towarzyszyły także nastrojowa muzyka i scenografia.

Wśród zaprezentowanej poezji znalazły się znane utwory polskich poetów, m.in. Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego.

Po uczcie duchowej, jaką było niewątpliwie obcowanie z twórczością poetycką oraz muzyką, publiczność została zaproszona na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: WIECZOREK POETYCKI

Rekolekcje w Turnie

2018-02-26
Powiększ zdjęcie

W dniach 16, 17 i 18 lutego członkowie Szkolnego Koła Caritas z naszego gimnazjum wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Odbyły się one w ośrodku „Emaus” w Turnie i były zorganizowane przez Caritas Diecezji Radomskiej. Rekolekcje poprowadził ksiądz Daniel, który sprawuje opiekę nad bezdomnymi przy parafii bł. Brata Alberta w Radomiu. Wolontariusze w piątek mieli możliwość wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej, zaś w sobotę uczestniczyli we Mszy Świętej, którą odprawił ks. Biskup Piotr Tuszyński. W trakcie wyjazdu był również czas wolny, spacer po okolicy i spotkania w grupach. Rekolekcje odbyły się w niedzielę o godzinie 12. Jak sami uczestnicy mówią, „Wyjazd bardzo nam się podobał. Mogliśmy zbliżyć się do Pana Boga i dowiedzieć się o tym, że trzeba pomagać bezdomnym i innym potrzebującym, bo Bóg kocha każdego”

Dziękujemy za świadectwo wiary!

Czytaj więcej o: Rekolekcje w Turnie

Ferie Zimowe 2018

2018-01-11

Paczka z serca

2018-01-05
Powiększ zdjęcie

     Wzorem lat ubiegłych Szkolne Koło Caritas działające przy Publicznym Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Przytyku w czasie adwentu, czyli od 4 grudnia do 20 grudnia prowadziło akcję „Paczka z serca”. Każda klasa otrzymała serduszko z imieniem dziecka, dla którego zbierano paczkę. Uczniowie, odmawiając sobie symbolicznego cukierka, dzielili się z dzieckiem potrzebującym pomocy. Paczki osiągnęły zaskakujące rozmiary. Dnia 20 grudnia siostra Dorota wraz z wolontariuszami przekazała je wybranym dzieciom.

     Wszystkim za serce i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

     Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim wychowawcom, którzy byli szczególnymi koordynatorami tej akcji.

     Szczęść Boże!

Czytaj więcej o: Paczka z serca