Kalendarium

Poniedziałek, 2018-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Kontakt

Publiczne Gimnazjum

im. Jana Kochanowskiego w Przytyku

tel: (48) 618-05-92

e-mail: gimnazjumprzytyk@wp.pl

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Życzenia Świąteczne

2018-03-28

Na zbliżające się Święta Wielkanocne, Szkolne Koło Caritas naszego gimnazjum życzy wszystkim Ofiarodawcom i Wolontariuszom, aby codzienna posługa miłości stawała się coraz bardziej wiarygodnym świadectwem naszej wiary w Zmartwychwstanie Pana. Niech ta moc, płynąca z pustego grobu, rozpali nasze codzienne życie, młodzieńczy optymizm w podchodzeniu do przeciwności losu, obejmie wszystkie troski rodzinne oraz pomoże w pracy zawodowej i edukacyjnej.

Dziękując za dotychczasową pomoc i troskę o bliźniego, wszystkim pracownikom oraz uczniom naszej szkoły wraz z ich rodzinami życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT !!

                                                                                                         Szkolne Koło Caritas

Czytaj więcej o: Życzenia Świąteczne

Spotkanie z kombatantami misji pokojowych ONZ

2018-03-28
Powiększ zdjęcie

07 marca 2018 r. , w naszym gimnazjum, gościli przedstawiciele Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. W spotkaniu z nimi wzięli udział uczniowie klas trzecich. Była to dla nich swego rodzaju żywa lekcja historii, na której przybliżono młodzieży działalność jednego z obszarów ONZ,

a konkretnie misji pokojowych wysyłanych w rejony konfliktu w celu nadzorowania wprowadzenia porozumień pokojowych, tworzenia stref rozdzielających zwaśnione strony lub nadzorowania zawieszenia broni.

Przybyli do naszej szkoły kombatanci bardzo ciekawie opowiadali o swoich misjach na terenach m.in. Egiptu, Sudanu, Libanu, Aleksandrii. Młodzież dowiedziała się pokrótce, jakie obyczaje panują na tamtych terenach, jak żyją tamtejsi ludzie i z czym muszą się zmagać.

Zaproszeni gości opowiadali ponadto o własnych przeżyciach, tęsknotach, strachu

i niebezpieczeństwie, które były ich „ codziennym towarzyszem”.

Spotkanie uatrakcyjniły też inne elementy: piosenka pt. „ Przywiozę Ci błękitny hełm”, którą – przy akompaniamencie gitary -  pięknie wykonał jeden z kombatantów oraz  krótki film z ogłoszonym po nim konkursem dla uczniów.

Trzecioklasiści z pewnością wiele się dowiedzieli i na długo zapamiętają to spotkanie.

Czytaj więcej o: Spotkanie z kombatantami misji pokojowych ONZ

Zbiórka żywności

2018-03-16
Powiększ zdjęcie

Dnia 10.03.2018 r.(sobota) odbyła się kolejna zbiórka żywności zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas działające przy naszym gimnazjum. Wolontariusze pełnili dyżury w godzinach od 8.00 do 16.00 w 8 sklepach na terenie Przytyka, Podgajka i Sukowa. W dyżurach łącznie wzięło udział 64 wolontariuszy. Zebrano około 345 kg żywności, która została podzielona i przekazana potrzebującym wsparcia przez Parafialny Zespół Caritas.

Dziękujemy wszystkim za okazane serce.

Czytaj więcej o: Zbiórka żywności

WIECZOREK POETYCKI

2018-03-01
Powiększ zdjęcie

W dniu 22 lutego odbył się w naszej szkole wieczorek poetycki poświęcony poezji miłosnej. Hasłem tegorocznego spotkania było motto: „A wszystko… to miłość”. Utalentowani artyści przenieśli nas na moment do świata, w którym słowa nabierają innych znaczeń i barw.

Spotkanie z poezją miłosną miało wyjątkowy charakter, ponieważ oprócz recytacji, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Spotkaniu towarzyszyły także nastrojowa muzyka i scenografia.

Wśród zaprezentowanej poezji znalazły się znane utwory polskich poetów, m.in. Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego.

Po uczcie duchowej, jaką było niewątpliwie obcowanie z twórczością poetycką oraz muzyką, publiczność została zaproszona na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: WIECZOREK POETYCKI

Rekolekcje w Turnie

2018-02-26
Powiększ zdjęcie

W dniach 16, 17 i 18 lutego członkowie Szkolnego Koła Caritas z naszego gimnazjum wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Odbyły się one w ośrodku „Emaus” w Turnie i były zorganizowane przez Caritas Diecezji Radomskiej. Rekolekcje poprowadził ksiądz Daniel, który sprawuje opiekę nad bezdomnymi przy parafii bł. Brata Alberta w Radomiu. Wolontariusze w piątek mieli możliwość wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej, zaś w sobotę uczestniczyli we Mszy Świętej, którą odprawił ks. Biskup Piotr Tuszyński. W trakcie wyjazdu był również czas wolny, spacer po okolicy i spotkania w grupach. Rekolekcje odbyły się w niedzielę o godzinie 12. Jak sami uczestnicy mówią, „Wyjazd bardzo nam się podobał. Mogliśmy zbliżyć się do Pana Boga i dowiedzieć się o tym, że trzeba pomagać bezdomnym i innym potrzebującym, bo Bóg kocha każdego”

Dziękujemy za świadectwo wiary!

Czytaj więcej o: Rekolekcje w Turnie

Ferie Zimowe 2018

2018-01-11

Paczka z serca

2018-01-05
Powiększ zdjęcie

     Wzorem lat ubiegłych Szkolne Koło Caritas działające przy Publicznym Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Przytyku w czasie adwentu, czyli od 4 grudnia do 20 grudnia prowadziło akcję „Paczka z serca”. Każda klasa otrzymała serduszko z imieniem dziecka, dla którego zbierano paczkę. Uczniowie, odmawiając sobie symbolicznego cukierka, dzielili się z dzieckiem potrzebującym pomocy. Paczki osiągnęły zaskakujące rozmiary. Dnia 20 grudnia siostra Dorota wraz z wolontariuszami przekazała je wybranym dzieciom.

     Wszystkim za serce i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

     Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim wychowawcom, którzy byli szczególnymi koordynatorami tej akcji.

     Szczęść Boże!

Czytaj więcej o: Paczka z serca

"Świąteczna paczka"

2017-12-15
Powiększ zdjęcie

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku, podobnie jak w latach ubiegłych zbierali artykuły spożywcze i przemysłowe. W dniu 9.12.2017r. pełnili dyżury w 8 sklepach na terenie naszej miejscowości. Zebrano 405,26 kg żywności, którą Parafialny Zespół Caritac przeznaczył na paczki świąteczne dla potrzebujących.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej o: "Świąteczna paczka"

,,Partnerstwo regionalne Czarni Radom’’

2017-12-05
Powiększ zdjęcie

W czwartek (30.11.2017) męska drużyna PG Przytyk, wyruszyła do Przysuchy na turniej siatkarski ,,Partnerstwo regionalne Czarni Radom’’.
Pierwszym przeciwnikiem Przytyka był zespół z Kozienic. Nasi Chłopcy bez żadnych problemów pokonali rywali 2 : 0 . Kolejnym zespołem z którym musiał zmierzyć się nasz zespół była Przysucha. Pierwszy set należał do nas , natomiast w drugim secie lepsza okazała się drużyna gospodarzy. Oznaczało to że zwycięzca tego pojedynku zostanie wyłoniony w ,,tie-breaku’’. Po zaciętej walce, ostatecznie lepszy okazał się zespół Przytyka zaliczając tym samym drugą wygraną w turnieju.
W trzecim meczu, Przytyk podjął zespół z Wolanowa. To starcie można było nazwać meczem na szczycie, ponieważ dotychczas oba zespoły zgromadziły po dwa zwycięstwa. Drużyna Wolanowa od początku przejęła inicjatywę i odskoczyła na ponad 6 punktów. Przytyk cały czas odrabiał straty jednak pierwszy set należał do Wolanowa. Drugi set był dosyć wyrównany, jednak mimo wszystko to Wolanów zaliczył trzecie zwycięstwo w turnieju.
Warto również wspomnieć że pod koniec rozgrywek, do Przysuchy zawitali trzej zawodnicy CERRADU CZARNYCH RADOM, z którymi drużyny mogły zrobić wspólne zdjęcie. Ponadto gracze Czarnych sędziowali ostatnią kolejkę turniejowych rozgrywek.
Reasumując, drużyna PG Przytyk zaliczyła dobry występ w Przysusze, jednak pozostał im spory niedosyt. Zapraszam na krótką foto-relację z Turnieju.

Czytaj więcej o: ,,Partnerstwo regionalne Czarni Radom’’

Seniorze nie jesteś SAM

2017-12-05

Szkolne Koło Caritas działające przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku zakończyło akcję „Seniorze nie jesteś SAM”. Sprzedając słodkości i zbierając datki po 1 zł, zgromadziliśmy kwotę 656,67 zł.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Pieniądze zostały przekazane dnia 1.12.2017r Dziecezjalnej Caritas w Radomiu.

Czytaj więcej o: Seniorze nie jesteś SAM