Kalendarium

Niedziela, 2018-01-21

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Kontakt

Publiczne Gimnazjum

im. Jana Kochanowskiego w Przytyku

tel: (48) 618-05-92

e-mail: gimnazjumprzytyk@wp.pl

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Ferie Zimowe 2018

2018-01-11

Paczka z serca

2018-01-05
Powiększ zdjęcie

     Wzorem lat ubiegłych Szkolne Koło Caritas działające przy Publicznym Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Przytyku w czasie adwentu, czyli od 4 grudnia do 20 grudnia prowadziło akcję „Paczka z serca”. Każda klasa otrzymała serduszko z imieniem dziecka, dla którego zbierano paczkę. Uczniowie, odmawiając sobie symbolicznego cukierka, dzielili się z dzieckiem potrzebującym pomocy. Paczki osiągnęły zaskakujące rozmiary. Dnia 20 grudnia siostra Dorota wraz z wolontariuszami przekazała je wybranym dzieciom.

     Wszystkim za serce i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

     Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim wychowawcom, którzy byli szczególnymi koordynatorami tej akcji.

     Szczęść Boże!

Czytaj więcej o: Paczka z serca

"Świąteczna paczka"

2017-12-15
Powiększ zdjęcie

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku, podobnie jak w latach ubiegłych zbierali artykuły spożywcze i przemysłowe. W dniu 9.12.2017r. pełnili dyżury w 8 sklepach na terenie naszej miejscowości. Zebrano 405,26 kg żywności, którą Parafialny Zespół Caritac przeznaczył na paczki świąteczne dla potrzebujących.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej o: "Świąteczna paczka"

,,Partnerstwo regionalne Czarni Radom’’

2017-12-05
Powiększ zdjęcie

W czwartek (30.11.2017) męska drużyna PG Przytyk, wyruszyła do Przysuchy na turniej siatkarski ,,Partnerstwo regionalne Czarni Radom’’.
Pierwszym przeciwnikiem Przytyka był zespół z Kozienic. Nasi Chłopcy bez żadnych problemów pokonali rywali 2 : 0 . Kolejnym zespołem z którym musiał zmierzyć się nasz zespół była Przysucha. Pierwszy set należał do nas , natomiast w drugim secie lepsza okazała się drużyna gospodarzy. Oznaczało to że zwycięzca tego pojedynku zostanie wyłoniony w ,,tie-breaku’’. Po zaciętej walce, ostatecznie lepszy okazał się zespół Przytyka zaliczając tym samym drugą wygraną w turnieju.
W trzecim meczu, Przytyk podjął zespół z Wolanowa. To starcie można było nazwać meczem na szczycie, ponieważ dotychczas oba zespoły zgromadziły po dwa zwycięstwa. Drużyna Wolanowa od początku przejęła inicjatywę i odskoczyła na ponad 6 punktów. Przytyk cały czas odrabiał straty jednak pierwszy set należał do Wolanowa. Drugi set był dosyć wyrównany, jednak mimo wszystko to Wolanów zaliczył trzecie zwycięstwo w turnieju.
Warto również wspomnieć że pod koniec rozgrywek, do Przysuchy zawitali trzej zawodnicy CERRADU CZARNYCH RADOM, z którymi drużyny mogły zrobić wspólne zdjęcie. Ponadto gracze Czarnych sędziowali ostatnią kolejkę turniejowych rozgrywek.
Reasumując, drużyna PG Przytyk zaliczyła dobry występ w Przysusze, jednak pozostał im spory niedosyt. Zapraszam na krótką foto-relację z Turnieju.

Czytaj więcej o: ,,Partnerstwo regionalne Czarni Radom’’

Seniorze nie jesteś SAM

2017-12-05

Szkolne Koło Caritas działające przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku zakończyło akcję „Seniorze nie jesteś SAM”. Sprzedając słodkości i zbierając datki po 1 zł, zgromadziliśmy kwotę 656,67 zł.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Pieniądze zostały przekazane dnia 1.12.2017r Dziecezjalnej Caritas w Radomiu.

Czytaj więcej o: Seniorze nie jesteś SAM

Gimnazjada 2017

2017-11-23
Powiększ zdjęcie

Dnia 16.11.2017r., w Wolanowie odbyło się największe sportowe święto w piłce siatkowej. Gimnazjada to coroczne zawody w siatkówce dziewcząt, jak i chłopców ze wszystkich gimnazjów z całej Polski. Nasze gimnazjum reprezentowali chłopcy i dziewczęta. W rundzie eliminacyjnej dziewczęta zdobyły 4 miejsce, a chłopcom udało się wywalczyć 1 miejsce, a zarazem zaszczyt reprezentowania naszego powiatu w późniejszych etapach turnieju.

W zawodach między powiatowych nasi chłopcy po ciężkiej walce oraz litrach potu wylanych na boisku nasi chłopcy zajęli 3 miejsce z pośród 5 drużyn. Mierzyli się między innymi z uczniami ze szkół w: Międzyborowie, Gozdowie, Opinogórze, Mrozach

Turniej zwyciężyła drużyna z Międzyborów i będzie ona reprezentować nasze województwo w kolejnych etapach.

Czytaj więcej o: Gimnazjada 2017

AKCJA „SENIORZE NIE JESTEŚ SAM”

2017-11-21
Powiększ zdjęcie

Szkolne Koło Caritas działające przy Publicznym Gimnazjum im. J. Kochanowskiego
w Przytyku włączyło się aktywnie do akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Radomskiej „Pieniądze na wagę zdrowia” czyli „Seniorze nie jesteś SAM”.

Wolontariusze z tego koła wypiekają i sprzedają ciasta i inne słodkości po 1 zł. W ten sposób pozyskują fundusze dla osób potrzebujących.

Akcja trwa przez cały listopad.

                                                    DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA OKAZANE SERCE!

Czytaj więcej o: AKCJA „SENIORZE NIE JESTEŚ SAM”

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

2017-11-08
Powiększ zdjęcie

Klasy trzecie naszego gimnazjum w dniach 6 i 7 listopada wzięły udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.
Ratownicy medyczni z firmy MED – UNIT Ratownictwo Medyczne uczyli gimnazjalistów algorytmu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych u dorosłego, u dzieci i u noworodków. Każdy uczeń wyżej wymienione umiejętności ćwiczył na fantomach.
Uczniowie także układali ratowanego w pozycji bezpiecznej. Ponadto ratownicy zaprezentowali sposoby udzielania pomocy przy zadławieniach u dzieci i dorosłych.
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty.

Czytaj więcej o: Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy

Legitymacje dla członków Szkolnego Koła Caritas

2017-11-07
Powiększ zdjęcie

12.10. 2017r dla Szkolnego Koła Caritas działającego przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku był niezwykle uroczystym dniem. O godzinie 17.30 członkowie SzKC uczestniczyli we Mszy Świętej włączając się czynnie w liturgię, po której bardzo licznej grupie gimnazjalistów oraz uczniów PSP w Przytyku wręczone zostały legitymacje. Wręczenia dokonał ks. Sławomir Fundowicz – proboszcz naszej parafii oraz m.in. p. wicedyrektor Joanna Leśnowolska. Wszystkim nowym członkom gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz innych ludzi.

Czytaj więcej o: Legitymacje dla członków Szkolnego Koła Caritas

Pomoc dla Ukrainy

2017-11-07
Powiększ zdjęcie

Od dnia 18.09.2017 roku Szkolne Koło Caritas rozpoczęło akcję „Pomoc dla Ukrainy”. Zbieraliśmy przybory papiernicze dla dzieci z przedszkola w Nowym Jaryczewie, które prowadzone jest przez siostry ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Akcja trwała cały miesiąc i zakończyliśmy ją 13.10.2017 roku pełnym sukcesem. Zebraliśmy 942 sztuki najróżniejszych przyborów, wśród nich znalazły się zestawy mazaków, plasteliny, kredek, kredy kolorowej itp.

Za wsparcie przedszkolaków z terenów objętych działaniami wojennymi serdecznie Dziękujemy!

Czytaj więcej o: Pomoc dla Ukrainy