Poniedziałek, 2018-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Jesteś tutaj: Start / Zajęcia pozalekcyjne

Koło eTwinning

Uczniowie realizują projekty międzynarodowe w ramach programu eTwinning
w środowisku platform Twinspace. Zajęcia służą doskonaleniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim i technologią komputerową oraz pogłębieniem znajomości kultury krajów europejskich.

Szkoła realizuje zadanie od 2008 roku, uczniowie zrealizowali jedenaście projektów, m.in. z Finlandią, Czechami, Rumunią i Turcją. Były to przedstawienia, prezentacje PowerPoint, artykuły opisujące życie codzienne nastolatków, święta rodzinne i państwowe, ochrona przyrody.

Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień przedmiotowych.

Koło języka niemieckiego

Koło przeznaczone jest dla uczniów zainteresowanych językiem niemieckim, kulturą i historią krajów niemieckojęzycznych. Oprócz tego na zajęciach utrwalany jest materiał z programu nauczania. Szczególny nacisk kładziony jest na umiejętności komunikowania się. Duże zainteresowanie uczniów motywuje do wprowadzania dodatkowych, interesujących materiałów i metod pracy. W roku szkolnym 2012/2013 w zajęciach uczestniczą głównie uczniowie klas pierwszych.