Poniedziałek, 2018-10-22

Imieniny: Haliszki, Lody

Innowacyjny projekt gimnazjalistki

Let’s play English- to tytuł projektu edukacyjnego realizowanego przez Agatę Ciechowicz w ramach Mazowieckiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Podczas realizacji projektu uczennica doskonaliła umiejętność posługiwania się językiem angielskim, rozwijała się w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnej oraz kształciła umiejętność prezentowania wyników własnej pracy. Najważniejszym działaniem w projekcie było przygotowanie gier w języku angielskim: internetowego quizu oraz gry planszowej. Ponadto stypendystka przygotowała dwie prezentacje multimedialne, brała udział w konsultacjach z opiekunem projektu, dokumentowała swoją pracę w projekcie oraz uczestniczyła w językowych konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Dodatkowo na zajęciach mogła wcielić się w rolę nauczyciela poprzez prowadzenie fragmentów lekcji języka angielskiego czy pełnić funkcję asystenta nauczyciela. Projekt był dużym wyzwaniem dla uczennicy, ponieważ podczas jego realizacji musiała posługiwać się językiem obcym. Jednak Agata świetnie poradziła sobie ze wszystkimi zadaniami. Przekonała się również, że poprzez gry edukacyjne można skutecznie uczyć się języka obcego. Zarówno quiz jak i gra planszowa są tak wykonane, aby mogły służyć jako pomoce dydaktyczne w przygotowaniu uczniów do egzaminu  gimnazjalnego z języka angielskiego.