Niedziela, 2017-09-24

Imieniny: Dory, Gerarda

Sukcesy gimnazjalistów z Przytyka w Międzypowiatowym Konkursie Fizyczno-Informatycznego

9 czerwca odbył się XI Finał Międzypowiatowego Konkursu Fizyczno-Informatycznego „Przyczyny powodujące ruch ciał i zmiany w otaczającej rzeczywistości” w siedzibie MODN w Iłży. Z Publicznego Gimnazjum w Przytyku do finału zakwalifikowało się 6 dwuosobowych zespołów. Wśród nich wyróżnimy: Justynę Kaźmierczak (3a), Adama Łomżę (3a), Laurę Pietrasik (3a), Aleksandrę Jaroszek (3a), Jakuba Wlazło (3b), Huberta Łomżę (3c), Michała Korgula (3c), Darię Grochalę (3c), Julię Krzemińską (3d), Przemysława Kośca (3d), Łukasza Mordkę (3d), Natalię Puszkę (2a).

Po raz pierwszy nasi uczniowie rywalizowali oprócz gimnazjalistów również z uczniami klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy przygotowali prezentacje na wysokim poziomie, zawierające treści wykraczające poza podstawę programową nauczania fizyki w gimnazjum. Jak co roku nasi uczniowie osiągnęli wielki sukces. Adam ŁomżaJustyna Kaźmierczak z klasy 3a zajęli I miejsce, a Julia Krzemińska z klasy 3d i Natalia Puszka z 2a - II miejsce.