Środa, 2017-07-26

Imieniny: Anny, Mirosławy

Praktyczna lekcja z ratownikiem medycznym

W dniu 17 maja 2017 roku w naszym gimnazjum gościliśmy wykwalifikowanego ratownika medycznego z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego p. Mariusza Wielochę. W czasie spotkania młodzież klas trzecich utrwaliła swoje wiadomości i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Pan ratownik przypomniał uczniom jak należy prowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia, omówił algorytm postępowania na miejscu wypadku oraz zapoznał uczniów z zasadą działania i obsługą elektrycznego defibrylatora. Podczas warsztatów gimnazjaliści mieli możliwość wykonywania praktycznych ćwiczeń na fantomie oraz trenowali układanie rannego w pozycji bocznej ustalonej, jako pozycji bezpiecznej dla poszkodowanego.