Sobota, 2017-11-25

Imieniny: Elżbiety, Katarzyny

Poezja wciąż żywa

W piątek 28.04.2017 r. w sali konferencyjnej Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie obyło się czwarte już spotkanie z poezją renesansową, podczas którego- jak zwykle zresztą-  prym wiodły  utwory „Wieszcza z Czarnolasu”.

Do konkursu  recytatorskiego zorganizowanego w ramach imprezy „Kochanowski: Przystanek- Wesele 2017”, przystąpiło po trzech uczniów ze szkół podstawowych: w Przytyku, Wrzosie, Wrzeszczowie oraz Klwowie a także trzynastu gimnazjalistów reprezentujących przytyckie gimnazjum.

Młodsi oratorzy tj. uczniowie szkół podstawowych mieli za zadanie  zaprezentować po dwie  fraszki, wśród których najpopularniejsze okazały się utwory: „Na lipę”, „Na dom w Czarnolesie” oraz  „Na zdrowie”. Ich starsi Koledzy i Koleżanki z Publicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Przytyku , recytowali natomiast wybrane  pieśni oraz treny.

Spośród przygotowanych przez uczniów prezentacji, największe uznanie w oczach szanownego Jury uzyskali:

a) w kategorii uczniów szkół podstawowych
Bartłomiej Puchniarz- I miejsce (Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosie)
Magdalena Solińska- II miejsce (Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzeszczowie)
Aleksandra Sołkowicz- III miejsce (Publiczna Szkoła Podstawowa w Klwowie)

b) w kategorii uczniów gimnazjum
Małgorzata Leśnowolska- I miejsce
Aleksandra Budzik- II miejsce
Klaudia Siek- III miejsce

Wyżej wymienionym laureatom wręczone zostały cenne nagrody.