Poniedziałek, 2017-06-26

Imieniny: Jana, Pauliny

Wyróżnienie naszego gimnazjum przez Rzecznika Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka (20 listopada) coraz mocniej zakorzenia się w świadomości Polaków, a w szczególności wśród członków szkolnych społeczności. Dowodem na to jest ponad trzysta sprawozdań z obchodów ODPD 2016. 32 placówki edukacyjne Rzecznik Praw Dziecka postanowił wyróżnić specjalnie.

Sprawozdania z trzeciej edycji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przybrały najrozmaitszą formę. Dzieci i dorośli uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i debatach, przygotowywali szkolne gazetki, organizowali konkursy i wystawy plastyczne, wystawiali amatorskie spektakle oraz wychodzili z prawodzieckowym manifestem poza mury. Niektórzy ODPD świętowali nie jeden dzień, ale nawet dwa tygodnie.

Wszystkie placówki, które podjęły wyzwanie Rzecznika, zrealizowały własne projekty i zrelacjonowały je w formie sprawozdań otrzymają okolicznościowe dyplomy. 32 szkoły Rzecznik postanowił specjalnie wyróżnić je również nagrodami tematycznymi dotyczącymi praw dziecka.

Więcej informacji na stronie: http://brpd.gov.pl/aktualnosci/ogolnopolski-dzien-praw-dziecka-szkoly-odpowiedzialy-na-apel-rzecznika